Оголошуємо прийом заявок на Національний конкурс «Благодійна Україна-2024»

Національний конкурс «Благодійна Україна» — щорічний всеукраїнський конкурс з відзначення найкращих благодійників і найбільш ефективних благодійних та волонтерських ініціатив в Україні. Конкурс бере свій початок у 2007 році і тоді мав назву «Благодійник року». У 2012 році конкурс перейшов під опіку Асоціації благодійників України та носить назву Національний конкурс «Благодійна Україна».

Мета конкурсу: розвиток соціально-орієнтованого благодійництва та волонтерства в Україні, поліпшення якості комунікацій між доброчинцями та отримувачами допомоги, розширення можливостей для їхнього діалогу, відзначення найефективніших доброчинних організацій, проєктів та практик за поточний рік.

 

ПРО ЩО ЦЕЙ КОНКУРС?

Цього року ми оголошуємо 18-й за рахунком конкурс – Національний конкурс «Благодійна Україна-2024». І вже втретє він пройде під девізом «Благодійність на захисті України». Адже майже три роки ми живемо в умовах повномасштабної війни. Всі українці з різних областей та з-за кордону об’єдналися задля допомоги один одному в боротьбі зі спільним ворогом.

Національний конкурс «Благодійна Україна» – це публічне визнання досягнень благодійників, це ще одна спроба зробити видимим в суспільстві доброчинні (благодійні та волонтерські) ініціативи, підтримати та подякувати доброчинцям, це можливість підтримати важливі проєкти, сприяти поширенню добрих справ, а також надихати інших долучатися до благодійної діяльності.

За роки проведення конкурсу у форматі «Благодійна Україна» на конкурс було подано 9304 заявки, відзначено 732 переможця загально оголошено 227 номінацій. Щороку проходять регіональні етапи конкурсу в різних областях, а це ще орієнтовно до 800 переможців на регіональних конкурсах. Серед переможців конкурсу у різні роки були такі організації: МБФ «Повернись живим», МБФ «Карітас України», МБФ «Українська біржа благодійності», БО «Українська освітня платформа», ТОВ «Нова пошта», компанія «SoftServe», БФ «МХП-Громаді», БФ «Твоя опора», БФ «Razom for Ukraine», БФ НАГД «Здорові», Агропромисловий холдинг «Астарта Київ», Спілка Української Молоді тощо.

 

ДЛЯ КОГО ЦЕЙ КОНКУРС?

Для всіх, хто веде доброчинну діяльність, адже у нас аж 27 конкурсних номінацій. У конкурсі можуть брати участь благодійники/волонтери, волонтерські, благодійні та громадські організації, молодіжні об’єднання, представники медіа, соціально відповідальний бізнес, будь-які неурядові організації і фізичні особи – всі, хто надавали благодійну чи волонтерську допомогу задля вирішення актуальних суспільних проблем у період з 1 січня по 31 грудня 2024 року. Виняток: органи державної влади, місцевого самоврядування та політичні партії. Від останніх заявки на конкурс не приймаються.

 

ЧОМУ ВАРТО ВЗЯТИ УЧАСТЬ У КОНКУРСІ?

Національний конкурс «Благодійна Україна» – це не просто конкурс, це можливість стати частиною великої доброчинної екосистеми, заявити про свої досягнення та надихнутися досягненнями інших.

  • Визнання ваших досягнень. Участь у конкурсі – це чудова нагода заявити про ваші ініціативи, розповісти про свої добрі справи та отримати заслужене визнання на національному рівні.
  • Популяризація благодійності. Ваш приклад надихне інших на добрі вчинки. Разом ми створюємо хвилю змін, що охоплює всю країну.
  • Зміцнення репутації. Для організацій та компаній участь у конкурсі – це можливість підкреслити свою соціальну відповідальність і зміцнити довіру до свого бренду.
  • Налагодження партнерств. Конкурс об’єднує активних громадян, бізнеси, волонтерів та інші організації. Ви знайдете нових партнерів і однодумців для реалізації майбутніх проєктів.
  • Можливість масштабування. Участь у конкурсі відкриває нові горизонти для розвитку ваших ініціатив і залучення додаткової підтримки.
  • Натхнення для подальших дій. Кожен учасник отримує потужний заряд енергії від спільноти, що прагне змінювати країну на краще.
  • Здобуття нагороди. Конкурс – це не лише про участь, а й про перемогу. Ваша робота може отримати заслужену нагороду, яка стане символом вашої відданості справі.

 

ЯК ВЗЯТИ УЧАСТЬ У КОНКУРСІ?

Для участі у конкурсі необхідно завантажити та заповнити конкурсну заявку: КОНКУРСНА ЗАЯВКА. Перед тим, як заповнювати заявку необхідно ознайомитися із ВИТЯГОМ ІЗ ПОЛОЖЕННЯ «ПРО КОНКУРСНІ НОМІНАЦІЇ». Це дасть вам змогу правильно обрати номінації, які відповідають саме вашій діяльності, адже у нас аж 27 конкурсних номінацій (можна обрати кілька номінацій). Також разом із заявкою ви можете додати фотографії (не більше 5 шт.), лінки на інформацію про благодійну чи волонтерську діяльність учасника конкурсу, що розміщена в інтернеті: публікації, відгуки, рекомендації, фінансові звіти тощо. Для благодійних фондів, організацій та громадських організацій фінансовий річний звіт є обов’язковою умовою участі у конкурсі (ви можете прикріпити звіт у листі разом з заявкою, або ж надати посилання на звіт на вашому сайті). Заявки на участь у конкурсі можуть подавати безпосередньо самі благодійники, або отримувачі благодійної допомоги.

ЗАПОВНЕНУ ЗАЯВКУ НЕОБХІДНО НАДІСЛАТИ НА E-MAIL КОНКУРСУ: [email protected] ДО 1 ТРАВНЯ 2025 РОКУ (ВКЛЮЧНО).

 

КОНКУРСНІ НОМІНАЦІЇ

Заявки на конкурс приймаються у 27 конкурсних номінацій: 21 колективну, 3 індивідуальні та 3 спеціальні:

Колективні номінації Національного конкурсу «Благодійна Україна-2024»:

1) Благодійність великого бізнесу;

2) Благодійність середнього та малого бізнесу;

3) Благодійність міжнародного бізнесу;

4) Корпоративна благодійність;

5) Колективне волонтерство;

6) Всеукраїнська благодійність;

7) Регіональна доброчинність;

8) Місцева доброчинність;

9) Доброчинність в охороні здоров’я;

10) Доброчинність у освіті та науці;

11) Доброчинність у культурі та мистецтві;

12) Доброчинність у соціальній сфері;

13) Доброчинність у сфері екології та охорони довкілля;

14) Доброчинність у захисті України;

15) Доброчинність неурядового сектору;

16) «Добро починається з тебе»;

17) «Молодіжні доброчинні ініціативи»;

18) Доброчинна акція року;

19) «Платформа добра»;

20) «Синергія добра: ефективне партнерство»;

21) «Інновації в доброчинній діяльності».

 

Індивідуальні номінації Національного конкурсу «Благодійна Україна-2024»:

1) Благодійник року;

2) Волонтер року;

3) Менеджер року у сфері доброчинності.

 

Спеціальні номінації Національного конкурсу «Благодійна Україна-2024»:

1) Народний доброчинець;

2) Медіа і доброчинність;

3) Допомога з-закордону.

У разі невідповідності обраних номінацій, оргкомітет конкурсу залишає за собою право самостійно перенести вашу заявку з однієї номінації в іншу.

 

НАГОРОДА КОНКУРСУ

Учасники, які посядуть 1 місце у кожній із номінацій нагороджуються унікальною керамічною статуеткою ангела – «Ангел добра» – що вже стала символом благодійності та «благодійним Оскаром». А також отримують диплом переможця. Учасники, що посядуть 2 та 3 місця нагороджуються спеціальними дипломами.

«Ангел добра» – унікальна керамічна статуетка ангела, декорована багатим національним орнаментом і оздоблена бурштином. Авторський бурштиновий «Ангел добра» – спільна розробка Асоціації «Український бурштиновий світ» та українських майстрів.

Церемонія нагородження переможців Національного конкурсу «Благодійна Україна-2024» відбудеться у червні 2025 року у м. Києві.

 

КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ ЗАЯВОК

Оцінюванням заявок займається Національна експертна рада. Експертні групи формує секретар Національної експертної ради, виходячи зі спорідненості номінацій, з числа членів Національної експертної ради та зовнішніх експертів, що володіють відповідною кваліфікацією та досвідом роботи у сфері благодійництва. Ділова рада є експертною групою з оцінювання наступних номінацій: «Благодійність великого бізнесу», «Благодійність середнього та малого бізнесу», «Благодійність міжнародного бізнесу», «Корпоративна благодійність». Медіа-рада є експертною групою з оцінювання номінації «Медіа і доброчинність».

При оцінюванні конкурсної заявки члени експертної групи керуються наступними критеріями:

  • обсяг наданої допомоги, в тому числі: обсяг залучених ресурсів; кількість залучених організацій-партнерів, меценатів та волонтерів;
  • суспільне значення (соціальна вага) вирішення конкретної проблеми;
  • масштабність надання благодійної допомоги – кількість осіб та організацій, які отримали допомогу;
  • якісні (принципові, відчутні) зміни, які відбулися внаслідок надання допомоги;
  • довготривалість результатів, отриманих внаслідок надання благодійної допомоги;
  • інноваційність задіяних форм, методів та технологій, креативність організаційних рішень.

На основі отриманих від експертних груп рейтингів конкурсних заявок у кожній номінації члени Національної експертної ради шляхом голосування по кожній окремій номінації визначають переможця та лауреатів Національного конкурсу «Благодійна Україна».

 

ЕТАПИ ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ

Основні етапи Національного конкурсу «Благодійна Україна-2024»:

1) організація, підготовка та розповсюдження матеріалів про конкурс, оголошення конкурсу (грудень 2024 року);

2) прийом заявок (з грудня 2024 року – до 1 травня 2025 року);

3) оцінювання заявок Національною Експертною радою (до кінця травня 2025 року);

4) оголошення лауреатів Конкурсу (червень 2025 року);

5) нагородження переможців конкурсу (середина червня 2025 року).

Окрім національного конкурсу, щороку оголошуються і його регіональні етапи. На разі, оргкомітет конкурсу веде перемовини з регіональними партнерами щодо організації регіональних конкурсів в областях. Після офіційних підписань меморандумів про співпрацю з партнерами, ми оголосимо регіональні конкурси на офіційному сайті конкурсу.

 

КОНТАКТИ

У разі запитань чи у потребі додаткової інформації наші контакти:

Тел.: 067-164-04-11 (в робочі дні та години);

 E-mail: [email protected];

Сайт конкурсу: http://blagoukraine.org/;

Фб-сторінка.: https://www.facebook.com/BlagodijnaUkraina;

Слідкуйте за нашим сайтом та соціальними мережами, ми інформуватимемо про перебіг конкурсу. Чекаємо на ваші заявки.

Єднаймося заради добра. Кожна добра справа – це Перемога!

 

НЕОБХІДНІ МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ВИВЧЕННЯ ТА УЧАСТІ У КОНКУРСІ

КОНКУРСНА ЗАЯВКА

КОНКУРСНА ЗАЯВКА – Менеджер року у сфері доброчинності

ЗАЯВКА (англійська версія) – COMPETITION APPLICATION

ПОЛОЖЕННЯ ПРО КОНКУРС

ВИТЯГ З ПОЛОЖЕННЯ ПРО КОНКУРС – КОНКУРСНІ НОМІНАЦІЇ