Про конкурс

 

Положення про Національний конкурс «Благодійна Україна»

Форма конкурсної заявки

Витяг з Положення про конкурс: конкурсні номінації

Заявка у номінацію Менеджер року у сфері доброчинності

Завантажити заявку (англійська версія) – COMPETITION APPLICATION

ЗБІР КОНКУРСНИХ ЗАЯВОК ТРИВАЄ ДО 1 травня 2025 РОКУ! 

Конкурс засновано  в 2007 році.

В форматі «Благодійна Україна» проводиться з 2012 року Асоціацією благодійників України.

Мета конкурсу: розвиток соціально-орієнтованого благодійництва та волонтерства в Україні, поліпшення якості комунікацій між доброчинцями та отримувачами допомоги, розширення можливостей для їхнього діалогу, відзначення найефективніших доброчинних організацій, проєктів та практик за поточний рік.

Завдання Конкурсу:

• популяризація благодійництва, меценатства та волонтерства, їхніх організацій та ефективних практик;
• відзначення кращих благодійників, меценатів та волонтерів, їхніх організацій та ефективних практик, інших колективів та організацій, які реалізували значні благодійні проекти та акції в Україні протягом звітного року;
• інформування суспільства про кращі практики благодійної діяльності;
• популяризація та заохочення широкого кола громадян до благодійності.

 Національний конкурс “Благодійна Україна – 2012”

 Національний конкурс “Благодійна Україна – 2013”

 Національний конкурс «Благодійна Україна – 2014»

 Національний конкурс «Благодійна Україна – 2015»

 Національний конкурс «Благодійна Україна – 2016»

 Національний конкурс “Благодійна Україна – 2017”

 Національний конкурс “Благодійна Україна – 2018”

 Національний конкурс “Благодійна Україна – 2019”

Національний конкурс “Благодійна Україна – 2020”

Національний конкурс “Благодійна Україна-2021”

Національний конкурс “Благодійна Україна-2022”

Національний конкурс “Благодійна Україна-2023”

ДЛЯ КОГО ЦЕЙ КОНКУРС?

Для всіх, хто веде доброчинну діяльність, адже у нас аж 27 конкурсних номінацій. У конкурсі можуть брати участь благодійники/волонтери, волонтерські, благодійні та громадські організації, молодіжні об’єднання, представники медіа, соціально відповідальний бізнес, будь-які неурядові організації і фізичні особи – всі, хто надавали благодійну чи волонтерську допомогу задля вирішення актуальних суспільних проблем у період з 1 січня по 31 грудня 2024 рокуВиняток: органи державної влади, місцевого самоврядування та політичні партії. Від останніх заявки на конкурс не приймаються.

ЧОМУ ВАРТО ВЗЯТИ УЧАСТЬ У КОНКУРСІ?

Національний конкурс «Благодійна Україна» – це не просто конкурс, це можливість стати частиною великої доброчинної екосистеми, заявити про свої досягнення та надихнутися досягненнями інших.

  • Визнання ваших досягнень. Участь у конкурсі – це чудова нагода заявити про ваші ініціативи, розповісти про свої добрі справи та отримати заслужене визнання на національному рівні.
  • Популяризація благодійності. Ваш приклад надихне інших на добрі вчинки. Разом ми створюємо хвилю змін, що охоплює всю країну.
  • Зміцнення репутації. Для організацій та компаній участь у конкурсі – це можливість підкреслити свою соціальну відповідальність і зміцнити довіру до свого бренду.
  • Налагодження партнерств. Конкурс об’єднує активних громадян, бізнеси, волонтерів та інші організації. Ви знайдете нових партнерів і однодумців для реалізації майбутніх проєктів.
  • Можливість масштабування. Участь у конкурсі відкриває нові горизонти для розвитку ваших ініціатив і залучення додаткової підтримки.
  • Натхнення для подальших дій. Кожен учасник отримує потужний заряд енергії від спільноти, що прагне змінювати країну на краще.
  • Здобуття нагороди. Конкурс – це не лише про участь, а й про перемогу. Ваша робота може отримати заслужену нагороду, яка стане символом вашої відданості справі.

ЯК ВЗЯТИ УЧАСТЬ У КОНКУРСІ?

Для участі у конкурсі необхідно завантажити та заповнити конкурсну заявку: КОНКУРСНА ЗАЯВКА. Перед тим, як заповнювати заявку необхідно ознайомитися із ВИТЯГОМ ІЗ ПОЛОЖЕННЯ «ПРО КОНКУРСНІ НОМІНАЦІЇ». Це дасть вам змогу правильно обрати номінації, які відповідають саме вашій діяльності, адже у нас аж 27 конкурсних номінацій (можна обрати кілька номінацій). Також разом із заявкою ви можете додати фотографії (не більше 5 шт.), лінки на інформацію про благодійну чи волонтерську діяльність учасника конкурсу, що розміщена в інтернеті: публікації, відгуки, рекомендації, фінансові звіти тощо. Для благодійних фондів, організацій та громадських організацій фінансовий річний звіт є обов’язковою умовою участі у конкурсі (ви можете прикріпити звіт у листі разом з заявкою, або ж надати посилання на звіт на вашому сайті). Заявки на участь у конкурсі можуть подавати безпосередньо самі благодійники, або отримувачі благодійної допомоги.

ЗАПОВНЕНУ ЗАЯВКУ НЕОБХІДНО НАДІСЛАТИ НА E-MAIL КОНКУРСУ: [email protected] ДО 1 ТРАВНЯ 2025 РОКУ (ВКЛЮЧНО).

КОНКУРСНІ НОМІНАЦІЇ

Заявки на конкурс приймаються у 27 конкурсних номінацій: 21 колективну, 3 індивідуальні та 3 спеціальні:

Колективні номінації Національного конкурсу «Благодійна Україна-2024»:

1) Благодійність великого бізнесу;

2) Благодійність середнього та малого бізнесу;

3) Благодійність міжнародного бізнесу;

4) Корпоративна благодійність;

5) Колективне волонтерство;

6) Всеукраїнська благодійність;

7) Регіональна доброчинність;

8) Місцева доброчинність;

9) Доброчинність в охороні здоров’я;

10) Доброчинність у освіті та науці;

11) Доброчинність у культурі та мистецтві;

12) Доброчинність у соціальній сфері;

13) Доброчинність у сфері екології та охорони довкілля;

14) Доброчинність у захисті України;

15) Доброчинність неурядового сектору;

16) «Добро починається з тебе»;

17) «Молодіжні доброчинні ініціативи»;

18) Доброчинна акція року;

19) «Платформа добра»;

20) «Синергія добра: ефективне партнерство»;

21) «Інновації в доброчинній діяльності».

Індивідуальні номінації Національного конкурсу «Благодійна Україна-2024»:

1) Благодійник року;

2) Волонтер року;

3) Менеджер року у сфері доброчинності.

Спеціальні номінації Національного конкурсу «Благодійна Україна-2024»:

1) Народний доброчинець;

2) Медіа і доброчинність;

3) Допомога з-закордону.

У разі невідповідності обраних номінацій, оргкомітет конкурсу залишає за собою право самостійно перенести вашу заявку з однієї номінації в іншу.

НАГОРОДА КОНКУРСУ

Учасники, які посядуть 1 місце у кожній із номінацій нагороджуються унікальною керамічною статуеткою ангела – «Ангел добра» – що вже стала символом благодійності та «благодійним Оскаром». А також отримують диплом переможця. Учасники, що посядуть 2 та 3 місця нагороджуються спеціальними дипломами.

«Ангел добра» – унікальна керамічна статуетка ангела, декорована багатим національним орнаментом і оздоблена бурштином. Авторський бурштиновий «Ангел добра» – спільна розробка Асоціації «Український бурштиновий світ» та українських майстрів.

Церемонія нагородження переможців Національного конкурсу «Благодійна Україна-2024» відбудеться у червні 2025 року у м. Києві.

КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ ЗАЯВОК

Оцінюванням заявок займається Національна експертна рада. Експертні групи формує секретар Національної експертної ради, виходячи зі спорідненості номінацій, з числа членів Національної експертної ради та зовнішніх експертів, що володіють відповідною кваліфікацією та досвідом роботи у сфері благодійництва. Ділова рада є експертною групою з оцінювання наступних номінацій: «Благодійність великого бізнесу», «Благодійність середнього та малого бізнесу», «Благодійність міжнародного бізнесу», «Корпоративна благодійність». Медіа-рада є експертною групою з оцінювання номінації «Медіа і доброчинність».

При оцінюванні конкурсної заявки члени експертної групи керуються наступними критеріями:

  • обсяг наданої допомоги, в тому числі: обсяг залучених ресурсів; кількість залучених організацій-партнерів, меценатів та волонтерів;
  • суспільне значення (соціальна вага) вирішення конкретної проблеми;
  • масштабність надання благодійної допомоги – кількість осіб та організацій, які отримали допомогу;
  • якісні (принципові, відчутні) зміни, які відбулися внаслідок надання допомоги;
  • довготривалість результатів, отриманих внаслідок надання благодійної допомоги;
  • інноваційність задіяних форм, методів та технологій, креативність організаційних рішень.

На основі отриманих від експертних груп рейтингів конкурсних заявок у кожній номінації члени Національної експертної ради шляхом голосування по кожній окремій номінації визначають переможця та лауреатів Національного конкурсу «Благодійна Україна».

КЕРІВНІ ОРГАНИ КОНКУРСУ

Організаційний комітет – постійно діючий робочий орган конкурсу, який забезпечує його проведення, пов’язаних з ним заходів  та діяльність керівних органів конкурсу. Голова Оргкомітету – Олександр Максимчук, Президент Асоціації благодійників України.

Наглядова рада – презентує конкурс, приймає стратегічні рішення з проведення конкурсу, здійснює консультування та нагляд за роботою Організаційного комітету і Національної експертної ради. Голова Наглядової ради – Анжеліка Рудницька, співачка, мисткиня, журналіст, волонтер, громадський діяч.

Національна експертна рада – визначає переможців та лауреатів  на загальнодержавному та регіональному рівнях конкурсу. Голова Національної екпертної ради – Марина Криса, президент Благодійного фонду «Приятелі дітей».

Члени Національної експертної ради:
Олександр Олійник – секретар ради;
Костянтин Голубятніков;
Володимир Демчак;
Олександр Максимчук;
Лариса Мудрак.
 

Медіа-рада – сприяє популяризації теми благодійності в Україні в засобах масової інформації. Голова Медіа-ради – Лариса Мудрак, медіа-експерт і волонтер.

Ділова рада  популяризує конкурс та благодійність у діловому середовищі. Голова Ділової ради – Володимир Демчак,  президент  «Української торгово-промислова конфедерації»

ЕТАПИ ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ

Основні етапи Національного конкурсу «Благодійна Україна-2024»:

1) організація, підготовка та розповсюдження матеріалів про конкурс, оголошення конкурсу (грудень 2024 року);

2) прийом заявок (з грудня 2024 року – до 1 травня 2025 року);

3) оцінювання заявок Національною Експертною радою (до кінця травня 2025 року);

4) оголошення лауреатів Конкурсу (червень 2025 року);

5) нагородження переможців конкурсу (середина червня 2025 року).

Окрім національного конкурсу, щороку оголошуються і його регіональні етапи. На разі, оргкомітет конкурсу веде перемовини з регіональними партнерами щодо організації регіональних конкурсів в областях. Після офіційних підписань меморандумів про співпрацю з партнерами, ми оголосимо регіональні конкурси на офіційному сайті конкурсу.

КОНТАКТИ

У разі запитань чи у потребі додаткової інформації наші контакти:

Тел.: 067-164-04-11 (в робочі дні та години);

 E-mail: [email protected];

Сайт конкурсу: http://blagoukraine.org/;

Фб-сторінка.: https://www.facebook.com/BlagodijnaUkraina;

Слідкуйте за нашим сайтом та соціальними мережами, ми інформуватимемо про перебіг конкурсу. Чекаємо на ваші заявки.

Єднаймося заради добра. Кожна добра справа – це Перемога!


Співорганізатор:

Міжнародний благодійний фонд «Україна 3000»

Інформаційний партнер:

Ресурсний центр “Гурт”


Координати Оргкомітету:

м. Київ, вул. Мала Житомирська, 20-А, оф.1, 01001
Тел.: (067) 164-04-11

www.blagoukraine.org

е-mail: [email protected]